A Magyar Tudományos Akadémia és a Doktori Tanács
elnöke 2010. december elsején nyolcvannyolc kutatónak adta át az MTA
doktora cím oklevelét. A Doktori Tanács köszönetet mond a cím
elnyerésének eljárásában meghatározó fontosságú szerepet vivő
akadémikusoknak és az MTA köztestületi tagjainak. Munkájukkal
nagymértékben hozzájárultak az MTA doktora cím tudományos értékének és
szakmai megbecsülésének emeléséhez.
Az MTA doktora cím elnyerésére benyújtott
tudományos mű nyilvános vitáját vezető
és értékelő bizottságok elnökei:
I. Nyelv- és Irodalomtudományok Osztálya
Dávidházi Péter, Kiefer Ferenc, Kulcsár Szabó Ernő, Nyomárkay István
(két alkalommal), Róna-Tas András, Dobos István, Kisbán Eszter
II. Filozófiai és Történettudományok Osztálya
Ádám György, Kelemen János, Ormos Mária (két alkalommal), Orosz
István, Pléh Csaba, R. Várkonyi Ágnes, Székely György, Vajda Mihály
III. Matematikai Tudományok Osztálya
Lovász László, Pálfy Péter Pál, Rónyai Lajos, Szász Domokos, T. Sós
Vera
IV. Agrártudományok Osztálya
Balázs Ervin (két alkalommal), Dudits Dénes, Heszky László (két
alkalommal), Hornok László, Mészáros János (két alkalommal), Szendrő
Péter
V. Orvosi Tudományok Osztálya
Lapis Károly, Nagy László, Szegedi Gyula, Szolcsányi János, Telegdy
Gyula, Vécsei László
VI. Műszaki Tudományok Osztálya
Arató Péter (két alkalommal), Michelberger Pál, Nagy István (két
alkalommal), Páczelt István, Vajda György
VII. Kémiai Tudományok Osztálya
Beck Mihály, Farkas József (két alkalommal), Náray-Szabó Gábor (két
alkalommal), Pálinkás Gábor, Sohár Pál, Tőke László, Vértes Attila
VIII. Biológiai Tudományok Osztálya
Alföldi Lajos, Balázs Ervin, Halász Béla, Náray-Szabó Gábor, Palkovits
Miklós, Patthy László, Petrányi Győző, Pócs Tamás, Szabó István
Mihály, Szolcsányi János
IX. Gazdaság- és Jogtudományok Osztálya
Hamza Gábor, Michelberger Pál, Palánkai Tibor, Pataki Ferenc, Szabó
András, Török Ádám, Zalai Ernő (két alkalommal), Bragyova András,
László János
X. Földtudományok Osztálya
Nemecz Ernő, Pantó György, Vörös Attila
XI. Fizikai Tudományok Osztálya
Dörnyeiné Németh Judit, Lovas István (három alkalommal), Mihály György
(két alkalommal), Ormos Pál, Szépfalusy Péter, Vicsek Tamás,
Zawadowski Alfréd
Az MTA doktora cím elnyerésére benyújtott tudományos mű nyilvános
vitájában részt vevő bírálók (opponensek):
I. Nyelv- és Irodalomtudományok Osztálya
Kósa László, Kulcsár Szabó Ernő, Tolcsvai Nagy Gábor, Abádi Nagy
Zoltán, Angyalosi Gergely, Banczerowski Janusz, Barna Gábor, Bene
Sándor, Bényei Tamás, Dobos István (két alkalommal), Földényi László,
Gadányi Károly, Hevesi Attila Lajos, Keszler Borbála, Kilián István,
Kiss Attila, Komlósiné Knipf Erzsébet, Losonczi Anna, Lőkös István,
Lukács László, Mojszejenko Viktor, Pócs Éva, Veres András
II. Filozófiai és Történettudományok Osztálya
Csépe Valéria, Fehér M. István, Bessenyei József, Blazovich László,
Bodnár M. István, Czigler István, Demeter Tamás, Dénes Iván Zoltán,
Détári László, Faragó Tamás, Fazekas Csaba, Forrai Gábor (két
alkalommal), Gángó Gábor, Gergely András,
|
|
Kampis György, Kardos József, Kovács Péter,
Miskolczy Ambrus, Nagy Péter Tibor, Rainer M. János, Rugási Gyula,
Sipos Péter, Stefano Bottoni, Ullmann Tamás, Urbán Aladár, Weiss János
III. Matematikai Tudományok Osztálya
Babai László, Pethő Attila, Révész Pál, Ruzsa Imre, Abért Miklós,
Csáki Endre, Domokos Mátyás, Grolmusz Vince, Gyárfás András, Kiss Emil
(két alkalommal), Mátyás Ferenc, Móri Tamás, Szabó Csaba, Tardos Gábor
IV. Agrártudományok Osztálya
Nagy Béla, Bánfalvi Zsófia, Barna Balázs, Bisztray György, Erdei
László, Érsek Tibor, Fári Miklós Gábor (két alkalommal), Fehér Attila,
Fekete András, Gáborjányi Richárd, Galiba Gábor, Gergely Lajos,
Gönczöl Éva, Gyurján István, Jenser Gábor, Kisari János, Minárovits
János, Mizsey Péter, Németh Péter, Pauk János, Porpáczy Aladár,
Rajnavölgyi Éva, Simándi Béla, Szentiványi Péter, Tuboly Tamás,
Virányi Ferenc
V. Orvosi Tudományok Osztálya
Balázs Margit, Boros Mihály, Czirják László, Fehér János, Fülesdi
Béla, Fürst Zsuzsanna, Gaszner Péter, Láng István, Lonovics János, Pap
Ákos, Pár Alajos, Pénzes István, Szabó Gyula, Takács Tamás, Tóth
Kálmán, Tretter László, Végh Ágnes, Zeher Margit
VI. Műszaki Tudományok Osztálya
Bokor József, Ginsztler János, Palkovics László, Bakó András, Benczúr
András, Bitó János, Borka József, Cser László, Edelmayer András,
Farkas István, Gáspár Péter, Gróf Gyula, Iványi Miklós, Kacsuk Péter,
Kádár György, Kiss László, Rudas Imre (két alkalommal), Szatmáry
Zoltán, Szeidl György, Szeidl László, Szendrő Péter, Tevan György,
Váradi Károly
VII. Kémiai Tudományok Osztálya
Biacs Péter, Érdi Péter (két alkalommal), Gyenis János, Győri Zoltán,
Halász Anna (két alkalommal), Kéki Sándor, Keszei Ernő (két
alkalommal), Makai Mihály, Mizsey Péter (három alkalommal), Nagypál
István, Noszál Béla, Penke Botond, Salma Imre, Schiller Róbert (három
alkalommal), Simonyi Miklós, Sóvágó Imre, Szajáni Béla, Szépvölgyi
János, Varga Károly, Vékey Károly
VIII. Biológiai Tudományok Osztálya
Balázs Ervin, Hornok László, Nagy László, Bagossi Péter, Bagyinka
Csaba, Bartha Dénes, Borsodi Anna, Csernus Valér (két alkalommal),
Deák Tibor, Elekes Károly, Galiba Gábor, Gullner Gábor, Gyurján
István, Keserű György Miklós, Kiss György Botond, Kisvárday Zoltán,
Lázár Gyula, Melegh Béla, Nagy Endre, Nagy M. György, Orosz Ferenc,
Pesti Miklós, Prohászka Zoltán, Rimóczi Imre, Sipiczki Mátyás, Szabó
Ilona, Tamás Gábor, Tőzsér József, Vonderviszt Ferenc
IX. Gazdaság- és Jogtudományok Osztálya
Bayer József, Chikán Attila (két alkalommal), Ádám Antal, Ágh Attila,
Antalóczy Péter, Blahó András, Csepeli György, Diczig István, Erős
Ferenc, Farkas András, Finszter Géza, Fokasz Nikosz, Földesi Tamás,
Gergely Jenő, Gula József, Halmai Péter, Horváth Mátyás, Kapitány
Ágnes, Kapitány Fövény Gábor, Kukorelli István, Madas Edit, Rechnitzer
János, Ronkovics József, Rudas Tamás, Sári János, Somlai Péter, Szabó
Katalin, Szendrő Péter, Vörös József
X. Földtudományok Osztálya
Árkai Péter, Bárdossy György, Pósfai Mihály, Bohnné Havas Margit,
Földessy János, Nagy Béla, Pálfy József, Posgay Károly, Somfai Attila
XI. Fizikai Tudományok Osztálya
Horváth Zalán, Ábrahám Péter, Bagyinka Csaba, Benedict Mihály, Bíró
László Péter, Domokos Péter, Érdi Bálint, Erdős Géza, Fodor Gyula,
Gergely Árpád László, Groma István, Hebling János, Jankovics István,
Jánosi Imre, Jurcsik Johanna Antónia, Károlyi György Zoltán, Koós
Margit, Lakosi László, Nagy Ágnes, Ódor Géza, Pálla Gabriella, Surján
Péter (két alkalommal), Sütő András, Szabó György (két alkalommal),
Szabó László, Sziklai János, Szőkefalvi-Nagy Zoltán, Szunyogh László
(két alkalommal), Tüttő István, Vonderviszt Ferenc
|
|